Sağlık kurumları, antibakteriyel bir ortama sahip olmalıdır. Hastane içerisinde tercih edilen hiç bir ürün insan sağlığı, doğa ve hatta kullanılan makineler ile ilaçlar üzerinde olumsuz etki yaratmamalıdır. Bu nedenle hastanelerde tercih edilecek ürünlerin sağlamış olduğu değerler çok kritiktir. Özel ve devlet hastanesi ayırt etmeksizin hepsinde aynı değerlere sahip ürünler kullanılmalıdır.

Ülkemizde zemin kaplama alanında artan talep rekabeti  arttırırken sahneyi yeni üretici ve distribütör de çıkmıştır. Ancak bu distribütörlerin tercihi Uzak Doğu’lu üreticiler olmuştur. Bu nedenle son yıllarda özellikle Çin’de üretilen pvc zemin kaplama ürünlerine rastlamak mümkün. Kalitesini ispat etmemiş ve yeterli referansa sahip olmayan bu ürünler kısa vadede fiyat açısından avantaj sağlasa da orta ve uzun vadede mimarlar, müteahhitler ve son kullanıcılar açısından risk teşkil etmektedir.

Ameliyathanede Tercih Edilen Ürünler

Ameliyathane zemin kaplama malzemeleri referans ve gerekli sertifikalara sahip olmalıdır. Ameliyathanelerde yapılan operasyonlar ve makineler riskli durumlar teşkil etmektedir ve bu risk ne yazık ki ölümcül sonuçlar doğurabilir. Ameliyathaneler de yaşanabilecek kaza risklerini en aza indirmek için tercih edilecek pvc zemin kaplama ürünü önemli bir konuma sahiptir.

Ameliyathanelerde kullanılan makineler sürekli olarak statik elektrik üretmektedir. Bu statik elektriğe gerek operasyonu düzenleyen ekip gerekse de operasyona maruz kalan kişi maruz kalmamalıdır. Bu nedenle ameliyathanelerde kullanılan ürünler, antistatik ve iletken pvc zemin kaplama malzemesi olmalıdır.

İletken pvc zemin kaplama malzemeleri döşenirken, pvcnin altına iletken yapıştırıcı ve bakır bara döşenmelidir. Bakır baralar birbirine bağlı olmalı ve bir köşeden topraklama yapılmalıdır.

Antistatik ve iletken pvc zemin kaplama ürünleri hakkında gerek teknik gerekse de uygulama hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir