22 Eki 2016
Ekim 22, 2016

Desso Soundmaster

0 Yorum

desso-soundmaster

Desso Soundmaster

Yaşamımızın büyük bir bölümünü iç mekanlarda geçiririz. Bu iç mekanların hava kalitesi ve ses yalıtımı yaşam kalitemizi belirleyen en önemli iki unsurdur. İnsan sağlıüı ve çevre dostu ürünler üretmek için çeşitli AR-GE çalışması yürüten Desso; özellikle yoğun yaya trafiğinin dolayısıyla gürültünün olduğu kamu kuruluşları, ofisler ve okullar için özel tasarımı Desso Soundmaster ile zemin kaplama sektöründe yine trendleri belirleyen bir şirket olduğunu gösterdi.

Desso Soundmaster sistemi,  standart halıların sahip olduğu akustik değere ek olarak en az +10 dB akustik değer sunmaktadır.

Desso Soundmaster, yoğun yaya trafiğine sahip ofisler, okullar, hastaneler ve diğer ticari uygulamalarda optimize edilmiş bir akustik performans katkısı sağlıyor. Özellikle benzersiz katmanlı yapısı optimum ses yalıtımı sağlamak için tasarlanmıştır. Tabanı % 100 polyester (geri dönüşümlü) olup, özellikle gelişmiş ses yalıtım özellikleri için tercih edilmektedir.

sounmaster-fig-1

Ses emilimi bir alandaki gürültü ve yankı etkisi gösterir. 0.00 değeri kullanılan bir malzeme ses emiliminin sağlanmamaktadır. 1.00 değeri, tüm sesin absorbe olduğu anlamına gelir. Standart halılar ise genellikle 0.155 ve 0.20 arasında bir değer verir. Desso Soundmaster ise, bu değeri +10 dB yukarı çeker.

Desso Soundmaster, ses yalıtımını İplik ve taban yapısı sayesinde topuk sesini ve ortamda oluşan yankıyı en aza indirger. Bu konuda alanının en iyi ürünüdür. Desso Soundmaster özellikli pek çok renk ve desen alternatifleriyle müşterilerine sonsuz seçim ve kombinasyon imkanı sağlıyor.

Satış ve Uygulama

Dünyanın en büyük zemin kaplama ürünleri üreticilerini Türkiye pazarında temsil eden Mast Yapı ve Zemin Kaplamaları, Desso ürünlerinin satışını ve uygulamasını da yapmakta olup, Desso‘yu Türkiye’de en iyi şekilde temsil eden bayisidir.

Mast Yapı, Desso’nun Türkiye’deki en iyi iş ortağıdır.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir