06 Şub 2017
Şubat 6, 2017

Hastane Koridorlarına Uygun Ürünler

0 Yorum

Son yıllarda sağlık sektörüne yapılan yatırımlar hastanelerin çehresini değiştirmiştir. Pek çok özel ve kamu yatırımlarıyla hastane sayısı artmış, mevcut hastanelerde çeşitli revizyonlara giderek yeni bir görünüm kazanmıştır. Hastanelerde tercih ürünlerin kalite standartları bir bakıma gelen hastalara gösterilen değeri de göstermektedir. Çünkü hastanelerde tercih edilen ürünlerin insan sağlığı ve doğa üzerinde olumsuz etkisi olmamalıdır.

Koridorlar İçin Çözümler

Hastanelerin en yoğun yaya, sedye ve tekerlekli sandalye trafiğine maruz kalan alan hastane koridorlarıdır. Bu nedenle bu bölge de tercih edilecek ürünler uzun yıllar dayanım göstermeli ve yoğun yaya trafiğine uygun ürünler olmalıdır. Bu nedenle bu bölge için kullanılacak ürünler gerekli kalite belgelerine sahip olmalıdır. Hastanelerde geçmişte heterojen pvc zemin kaplama malzemeleri de tercih edilebilirken, özellikle son 4-5 yıldır homojen pvc zemin kaplama ürünlerine karşı olan talep artmıştır. Artık pek çok hastane homojen pvc zemin kaplama malzemesi kullanıyor.

Peki hastanelerde tercih edilen zemin kaplamalarını tedarik ederken nelere dikkat etmliyiz?

  • Ömrü boyunca cila gerektirmemelidir. Çünkü hastaneler çok yoğun alanlardır ve alanı kapatıp cila atma işlemi uygulama ve kuruma süresi dahil edildiğinde 48 saatlik bir süreye tekabül ediyor. Hastanede her hangi bir alanı 48 saat kapatma gibi bir imkan ne yazık ki pek mümkün olmuyor.
  • 2.00 mm toplam kalınlığa sahip olmalıdır.
  • İçeriğinde kanserojen madde olmamalı.
  • Ortam hava kalitesi üzerinde olumsuz etkisi olmamalı
  • Uzak Doğu menşeili ürünlerden uzak durulmalı.
  • Tercih edilen ürünün teknik föyleri ile referansları talep edilmeli
  • Ürünlerin insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi olmamalıdır.
  • Uygulayıcı kalitesine dikkat edilmelidir.

Hastane koridorlarında tercih edebileceğiniz pvc zemin kaplama ürünleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir