09 Nis 2016
Nisan 9, 2016

Linolyum

0 Yorum

desenli-zemin-kaplamalari (2)

Linolyum Nedir?

100 % Doğal, Anti-bakteriyel Zemin Kaplama Malzemesi. Linolyum mükemmel özelikteki eşşiz renk ve desenlerle pratik bir zemin kaplama malzemesidir.Linolyum rulo zemin kaplama kombinasyonları hem çarpıcı, otantik görünümlü hem de dayanıklı ve kolay bakım yapılabilir özelliktedir.

Linolyumun İçeriği

Linolyumun içeriğinde ağaç reçinesi, hint keneviri, kireç taşı, keten tohumu, bitkilerden elde edilen renk pigmentleri gibi doğal malzemeler vardır.

Leed ve Breeam Sertifikasına Etkisi

Leed ve Breeam sertifikasını almak için en önemli kriter malzemenin doğal malzemelerden üretilmesi ile insan sağlığı ve çevre üzerinde olumsuz etkiler yaratmamasıdır. Linolyum sahip olduğu doğal içerik ile ne insan sağlığına ne de çevreye zarar verir.

Linolyumun Kullanım Alanları

Linolyumun kullanım alanları çok geniştir. Ofisler, eğitim kurumları, fabrikalardaki idari alanlar, kamu kuruluşlarında tercih edilebilir.

Linolyumu önermediğimiz alan ise, sağlık sektörüdür. Bunun sebebi malzemenin içeriği veya insan sağlığı üzerinde yaratabileceği olumsuz etki değil; hastanelerde zemin kaplama uygulaması yapılırken köşelerde kepli yastıkla dönüşün tercih edilmesidir. Linolyumun olduğu alanda düz bir pvc ve yahut alüminyum süpürgelik tercih edilmelidir. Bunun nedeni:

  • Linolyumun, pvc esaslı zemin kaplama malzemeleri kadar esnek olmaması (Uygulama sırasında linolyumda kırılma ve çatlaklar görülebilir. Bu alanlarda kir veya toz birikebilir.
  • Hastaneler de kepli yastığın tercih edilmesinin mecbur oluşu (Temizlik kolaylığı sağlar. Normal süpürgeliğin alt kısmında kir ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilecek mikro-organizmaların barınabilecek olmasıdır)

Linolyumun Alternatifi

Leed ve breeam sertifikası için linolyuma alternatif olarak: IQ Natural‘i de tercih edebilirsiniz. IQ Natural’in içeriğinin %75’i doğal malzemeden oluşmaktadır ve %100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir