29 Şub 2016
Şubat 29, 2016

LVT

2 Yorum

Son yılların trend zemin kaplama malzemesi: LVT ! (Luxury Vinyl Tile-Lüks Vinil Karosu)

Doğal ahşap, doğal taş, seramik, granit, deri ve parke görünümlü, özel ebatlı, farklı kalınlık seçeneklerine sahip bir vinil zemin kaplama malzemesidir. Sunmuş olduğu sonsuz seçenekler ile farklı tasarımlarınız birleştiğinde eşsiz mekanlar yaratabilirsiniz! Ofisler, oteller, konferans salonları, banka şubeleri, yönetim binaları, sinema ve tiyatro salonları, fuar alanları, havaalanları ve mağazalarda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  • Zeminde yükseltilmiş döşeme yoksa her çeşit  2.50 mm’den 5.00 mm’e kadar her çeşit malzeme yapıştırılarak veyahut alan küçük ise yüzer sistem uygulanabilir.
  • Zeminde yükseltilmiş döşeme varsa, klik, yüzer sistem veya postit vari halı yapıştırıcısıyla uygulanan LVT çeşitleri de vardır. Seçeceğiniz malzemenin kalınlığı da göz ardı edilmemesi gereken bir kriter. Çünkü 2.50 mm’lik bir malzemenin üzerinde yükseltilmiş döşemenin tırnakları belli olur. Hatta belli olmakla kalmaz PVC’ye zarar verir. Çirkin bir görüntü oluşturur. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için en az 4.50 mm kalınlıkta bir malzeme tercih etmeniz gerekir. Malzeme kalın ve esnek zemine sahip olduğu için yükseltilmiş döşemenin tırnaklarını absorbe edebilir.

Üstün aşınma dayanıma sahip, yoğun yaya trafiğine uygun, ticari tip ve en önemlisi doğru yönlendirmelerle tercih edilen LVT ile modüler, şık ve göz alıcı mekanlar yaratabilirsiniz.

NEDEN LVT?

Hem şık hem de ihtiyaçları karşılayan bir zemine sahip olmayı kim istemez! Sıradan rulo pvc’lerin renk ve desen seçeneklerinden sıyrılmak isteyen, daha özgün tasarımlarla adından söz ettirmek isteyen mimarların son zamanlardaki gözdesi LVT.

Bir ofis örneğinden yola çıkarak neden LVT’yi tercih etmemiz gerektiğini anlatacak olursak; Ofis olarak kullanılacak bir mekanlardan beklentiler nedelerdir? ” Konforlu, kullanışlı, şık ve sessiz olması”

  • LVT malzemelerin kalınlığı 2.50 mm’den 5.00 mm’e kadar değişmektedir. Seramik, mermer, granit gibi zeminler ise sert oldukları için yürüme konforu sağlamaz.
  • Kablo kirliliğinden kurtulmak için yükseltilmiş döşeme tercih edenler  zaten seramik, mermer, granit gibi malzemeler tercih edilemez.
  • Doğal bir görünüm için masif, lamine, laminat parke tercih edenlerin ise en büyük problemi topuk sesi ve malzemenin zamanla aşınması. Oysa LVT türü malzemeler yoğun yaya trafiğine uygun ticari tip ürünlerdir. Üzerindeki aşınmazlık tabakası malzemeyi korur. Seçilecek 4.00 mm ve üzeri malzemeler topuk sesini absorbe eder.
  • Herhangi bir problemde çıkarılıp, yerine yenisi koyulabilir. Bu seramik, mermer, granit, parke gibi seçenekler için ne yazık ki mümkün değildir.
  • Doğal taş, doğal ahşap, parke, seramik, granit görünümüne sahip oldukları için şık bir görünüm sağlarken, diğer sert zeminler gibi zamanla yıpranmaz.

 

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz
2 Yorum | LVT
  1. Kolej projemizde göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir