15 Eyl 2016
Eylül 15, 2016

Marmoleum

0 Yorum

marmoleum-forbo

Marmoleum

Linolyum yaklaşık 100 yıllık bir geçmişe sahip; içeriğinde bulunan bezir yapı, ağaç reçinesi ve talaş karışımının doğal jüt taban üzerine preslenmesiyle üretilen %100 doğal zemin kaplama malzemesidir. Linolyumun renklendirilmesi yine doğadan, bitkilerden elde edilen renk pigmentleriyle yapılmaktadır. Bu doğal zemin kaplama malzemesi uygulanmasının ardından zaman içerisinde havayla oluşan etkileşiminden dolayı giderek sertleşmektedir.

Forbo Marmoleum

Dünyanın en büyük linolyum zemin kaplama malzemesi üreticisi olan Forbo, üretimini yaptığı linolyuma kendi tescilli markası olan Marmoleum’u vermiştir. Bazı insanlar Marmoleum ve Linolyum’u farklı iki malzeme olarak değerlendirse de aslında ikisi de aynı ürünü ifade etmek için kullanılmaktadır. Bu nedendendir ki Forbo Türkiye pazarından marmoleum üreticisi olarak bilinmektedir.
Marmoleumun %100 doğal malzemelerden üretiliyor olması, geniş renk ve desen seçenekleri, dayanıklı ve sağlam bir malzeme olması gibi farklı nedenlerden dolayı gün geçtikçe mimar ve iç mimarın tercih ettiği bir ürün haline geldi.

Marmoleum ticari tip bir zemin kaplama malzemesi olduğu için, yoğun yaya trafiğine dayanıklıdır. Genel kullanıma açık kamusal iç mekanlarda (okul, hastane, idari bina, iş merkezi, spor salonları, hava alanları) tercih edilmektedir.

Marmoleum’un Özellikleri

• Forbo patentli çift koruyucu katmandan oluşan benzersiz Topshield yüzey sayesinde uygulanması ve kullanıma açılmasından itibaren uzun yıllar cila gerektirmiyor.

• Topshield koruma kürü, kir ve çizilmelere karşı üstün dayanım göstermektedir.

• Uygun maliyetli bakım ve temizlik imkanı sağlar

• %100 doğal hammaddelerden üretiliyor.

• Zengin renk ve desen çeşidiyle her türlü konsepte kendine kolaylıkla yer bulabiliyor.

Satış ve Uygulama

Dünyanın en büyük linolyum üreticileri Forbo ve Tarkett‘in ürünlerinin satışı ve uygulaması Mast Yapı ve Zemin Kaplamaları tarafından yapılmakta olup; linolyum konusunda sizlere gerekli ürün ve uygulama desteği verme konusunda çözüm ortağınız olabiliriz.

Siz de zemin alanında bir çözüm ortağı arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir