05 Kas 2016
Kasım 5, 2016

Mineflo

1 Yorum

mineflo

Mineflo Nedir?

Mineflo, ülkemizde yaygın kullanımı 80’li yılların sonundan başlayıp 90’lı yılların sonuna kadar devam eden PVC (Poli Vinyl Clorur) esaslı bir malzeme üretimi yapan bir şirketin adıdır. Artık üretime devam etmemekle beraber Mineflo tıpkı Selpak gibi marka – ürün ilişkisini iyi lansa etmiştir.

Yaygın kullanımından dolayı hemen hemen hepimizin yer döşemesi deyince aklımıza gelen ilk kelime Mineflo‘dur. Halbuki Mineflo malzemenin adı değil, markasıdır. Ürünün asıl adı PVC’dir.

Mineflo Çeşitleri

Mineflo daha doğrusu PVC ülkemizde öncelikle konutlarda kullanılmıştır. Kısa sürede özellikle Avrupa’lı üreticilerin Türkiye pazarına girmesiyle beraber, yoğun yaya trafiğinin olduğu hastane, okul, ofis ve kamu kuruluşlarında kullanılmaya başlanmıştır.

Evlerde kullanılan Mineflo ile hastane okul gibi alanlarda kullanılan arasında çeşitli farklar vardır. Bunlar:

  • Aşınma tabakası: Konut tipi Mineflo‘nun üst aşınma tabakası 0.40 mm’nin altındadır. Yoğun yaya trafiğinin olduğu alanlarda ise 0.40 mm, 0.55 mm, 0.70 mm, .0.90 mm ve 1.00 mm olarak yaya trafiğinin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.
  • Yaya trafiği: Konut tipi Mineflo’nun üzerinde yalnızca çorapla gezilmesi gerekir ve ayakkabıyla dolaşılması durumunda kısa sürede aşınma gösterir.
  • Ürün yapısı: Ticari tip malzemeler homojen ve ya heterojen yapı olabilirken, konut tipi malzemeler yalnızca heterojen yapıdadır.
  • Görsellik: Konut tipi Mineflo‘nun görüntüsüyle, ticari tip pvc zemin kaplama malzemeleri arasında görsel anlamda kalite farkı vardır. Ticari tip malzemeler gerçeğe daha yakındır. Örneğin parke görünümü olan bir malzeme tercih ettiğinizde ticari tip malzemeler ile gerçek parke arasında bir fark neredeyse yoktur.

lvt-uygulamalari-7

Satış ve Uygulama

Mast Yapı ve Zemin Kaplama olarak sizlere yalnızca toptan alımlarda konut tipi ürünlerin satışını yapabiliriz. Ticari tip pvc zemin kaplama malzemelerinde ise böyle bir kısıtlamamız yoktur.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz
Bir Yorum | Mineflo
  1. mineflo derken pvc zemin kaplamayı ifade ediyorduk sonunda dilimizi bilen birileri var:) teşekkürler


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir