Yıllar içerisinde bizden önce uygulama yapan firmaların müşterilerine yaşatmış olduğu pek çok probleme şahit olduk. Pek çoğunu aynı sektörde yer almamız nedeniyle oluşabilecek yanlış bir algıdan korumak için, müşterilere belli etmeden problemi kendimiz çözmeye çalıştık. Ancak son bir kaç yıl içerisinde adeta vur-kaç mantığıyla uygulama yapan firmalar nedeniyle bu yazımızı paylaşma ihtiyacı duyduk. İnsanlar pvc uygulamasının nasıl yapıldığını bilmediği için fırsatçı firmaların ortaya çıkışı bizi; mimarları, müteahhitleri ve son kullanıcıları bu konuda bilinçlendirmeye itti.

PVC Uygulaması

PVC zemin kaplama malzemelerine olan talebin artması üreticileri ciddi bir rekabete soktu. Bu rekabet üreticileri Uzak Doğu’da üretime iterken, küçük tedarikçilerin fason üretim yapan yine Uzak Doğulu üreticilerden malzeme temin etmesiyle devam ediyor. Bu nedenle ürün seçimi yaparken danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Rekabet ne yazık ki yalnızca üreticiler arasında değil, uygulamacı firmalar arasında da yaşanmaktadır. Bu rekabetin en büyük dezavantajı ise, uygulama kalitesinin düşmesi ve uygulama sırasında ihtiyaç duyulan sarf malzemelerinin kalitesinin kötü olmasıdır. Özellikle son kullanıcıların yaşayabilecekleri problemlere değineceğiz. Kalitesiz bir uygulama sonrası yaşabilecek problemler:

  • Tesviye şapında çatlamalar meydana gelir ve çatlaklar malzemenin yüzeyinde zaman içerisinde belirginleşmesi
  • Çatlayan bölgedeki PVC’de dalgalanmalar meydana gelmesi
  • Kalitesiz sarf malzemelerin kullanımı sonrası PVC’nin zemine düzgün yapışmaması
  • Kaynaklarda çatlama
  • Kaynak bölgelerinde açılma
  • Dönüşlerin ve bitişlerin kötü olması
  • Süpürgeliklerin duvardan ayrılması

Kısacası maliyetlerinden dolayı kar elde ettiğimizi zannettiğimiz uygulamalar kısa vade de bizi tatmin etse de orta ve uzun vade de astarının yüzünü geçtiği maliyetleri beraberinde getiriyor. PVC uygulaması ve sonrası her hangi bir problem yaşamak istemiyorsanız dünyanın en büyük zemin kaplama ürünleri üreticileriyle iş ortaklığı yürüten Mast Yapı ve Zemin Kaplama’ya güvenebilirsiniz.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir