30 Eki 2016
Ekim 30, 2016

PVC Zemin Kaplama

1 Yorum

Vylan Plus 1

PVC ZEMİN KAPLAMA

Pvc’nin açılımı Poli Vinyl Clorur’dür. İkinci Dünya Savaşı sonrası petro-kimya sanayi hızla gelişim göstermiş, petrol ve petrol türevi ürünler hayatımızın her alanına girmiştir. 1960 yılından itibaren PVC zemin kaplama alanında da hızla yaygınlaşan bir materyal olarak zemin kaplama sektörüne damga vurmuştur.

pvc zemin kaplama

PVC ZEMİN KAPLAMA SEKTÖRÜ

Zemin kaplama sektöründe klasik taş, ağaç ve ya  beton türevi ürünler kullanılırken; gerek görünüm gerekse de hijyen açısından görünüm olarak taş, ağaç hatta beton görünümüne muadil PVC esaslı ürünlere olan talep, sektörün hızla gelişmesine sebep olmuştur.

PVC zemin kaplama sektörünün lider firmaları Tarkett Flooring Co., Gerflor Flooring Co, Forbo Flooring gibi şirketleridir. Tarkett Zemin Kaplama şirketinin dünya pvc pazarındaki payı %40-45 arasındadır.

Primo Premium 2

PVC ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ

Zemin kaplama sektörüne yapılan yatırımlar ürün çeşitliliğini hızla arttırmıştır. PVC zemin kaplama malzemelerinin üretiminin yapıldığı ilk yıllarda homojen yapıda malzemeler üretilirken, zaman içerisinde heterojen malzemelerin üretimine başlanmasıyla ürün renk ve desen anlamında çeşitlilik kazanmıştır. PVC zemin kaplama malzemelerinin görünümleri ve renkleri değişime uğramıştır.

Heterojen PVC’lerin üretimiyle beraber LVT (Luxury Vinyl Tiles – Lüks Vinil Karoları) üretimine başlamıştır ki son yıllarda LVT ürünlere yoğun bir talep vardır.

IQ Megalit 6

PVC KULLANIM ALANLARI

Günümüzde sağlık sektörü (hastane, klinik, sağlık ocağı vb), eğitim sektörü (ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, kolejler vb), kamu binaları (belediye binaları, devlet kuruşları), idari binalar (ofisler, yönetim binaları) gibi pek çok bina da pvc zemin kaplama ürünleri tercih edilmektedir.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz
Bir Yorum | PVC Zemin Kaplama
  1. Ofisimizin seçimlerinde adeta danışmanlık yaptınız pvc zemin kaplama alanında kesinlikle tavsiye ediyorum


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir