Pvc zemin kaplama işlemi yapılmadan önce zeminin uygun hale getirilmesi için yapılması gerekenler vardır. Bu gereksinimlerin gerçekleştirilmesi, uygulanan pvc’den daha fazla verim alınabilmesi anlamına gelmektedir. Şimdi sizler için pvc zemin kaplama uygulaması öncesi yapılması gerekenleri listeleyeceğiz

Nem değeri

Nem oranı: zeminin nem oranı ölçülür. Nem değeri maksimum %12 olması gerekir. Bu oranı yakalamak zor olduğu için üstünde bir değerde de zemin kaplama işlemi yapılabilir. (Not: bu değer %20 yi geçmemelidir) Şantiye koşulları, işin teslim süresi gibi özel durumlarda şantiye yetkililerden alınan onay sonrası %12’nin üzerinde bir nem değeriyle işlemlere başlanabilir.

Ortam sıcaklığı

Ortam sıcaklığının 15 derecenin altında olmaması gerekir. Hava koşullarından dolayı sonbahar ve kış aylarında yapılan uygulamalar sırasında eğer binada klima, kombi, kalorifer yoksa ısımak kullanılarak ortam ısıtılabilir. Isımak müteahhit firma veya bizler tarafından dışarıdan tedarik edilebilir.

Zemin ve Duvardaki pürüzler

Zemin ve duvarda pvcnin dönüş yapacağı alan pürüzsün hale getirilir. Buralarda olan en küçük pürüzler pvc’nin kötü görünmesine sebep olacaktır. Mercimek tanesi büyüklüğünde bir taş dahi pvc’nin zarar görmesine sebep olabilir. Zemin ve duvar çok iyi temizlenir. Ayrıca uygulama öncesi kapı kasalarının takılması gerekmektedir.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz
Bir Yorum | Pvc zemin kaplama uygulaması öncesi yapılması gerekenler
  1. Çok güzel anlatmışsınız, güzel paylaşım


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir