30 Tem 2016
Temmuz 30, 2016

PVC Zemin Kaplama Kocaeli İzmit

0 Yorum

pvc (400

PVC Zemin Kaplama

İkinci Dünya Savaşı sonrası petro-kimya sektörünün gelişimiyle beraber ortaya çıkan PVC (Polivinil Klorür), zamanla farklı sektörlerde kullanılan bir malzeme haline geldi. Sağlık sektöründen inşaat sektörüne kadar pek çok alanda kullanılmaya başlandı.

Pvc zemin kaplama malzemeleri yapısal olarak iki çeşittir. Bunlar:

  • Homojen
  • Heterojen

Homojen Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri

Homojen yapıdaki pvc zemin kaplama malzemeleri, tabandan üst yüzeyine kadar aynı renk ve içerikteki ham maddenin üretim proseslerinden geçerek şekil verilmesiyle oluşturulur. Genel olarak toplam kalınlığı 2.00 mm’dir. Kullanım alanları hastane, okul, kamu binaları gibi yoğun yaya trafiğinin olduğu yerlerdir.

Heterojen Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri

Heterojen yapıdaki pvc zemin kaplama malzemelerinin tabanı pvc köpükten oluşur. Bu köpüğün kalınlığı malzemenin kalınlığını da belirler. Köpüğün üzerinde cam yünü elyafı olmalıdır. Aksi takdir de malzeme sıcak ve soğuk havalarda ebatsal olarak stabil kalmaz. Cam yünü elyafı ile üst aşınma tabakası arasında malzemenin görünümünü veren desen kağıdı bulunur. Heterojen malzemeler seramik, granit, doğal taş, ahşap, beton görünümlü olabilir. Kullanım alanları hastane, okul, kamu binaları gibi yoğun yaya trafiğinin olduğu yerler olduğu gibi, evlerde de kullanılabilir. Kullanım alanını üst aşınma tabakası kalınlığı belirler. Üst aşınma kalınlığı 0.70 mm olan pvc zemin kaplama malzemeleri ticari tip zemin kaplama malzemeleridir.

Pvc zemin Kaplama Malzemeleri akustik ve kompakt olabilir. 2.00 mm ve altı malzemeler kompakt 2.00 mm’den fazla kalınlığa sahip malzemeler akustik olarak adlandırılır.

Diğer zemin kaplama modellerinin çeşitlerini görmek için tıklayınız.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir