30 May 2016
Mayıs 30, 2016

Spot Zemin Kaplama Malzemeleri

0 Yorum

indir (2)

Spot Zemin Kaplama Malzemeleri

Spot zemin kaplama firmaları, pek çok küçük firma tarafından yurt içi veya yurt dışından çeşitli aracılar vasıtasıyla tedarik edilmekte olup, 2. kalite, kusurlu (defolu) malzemelerdir. Tarkett, Gerflor, Forbo, Armstrong gibi dünya devi şirketlerin spot malzemelerini ne yazık ki piyasadaki küçük firmalardan temin etmek mümkün. Bu malzemeler bu dünya devlerinin garantisi altında değildir.

Bazı müteahhit şirketler, PVC zemin kaplama malzemesine ihtiyaç duyduklarında, bu ihtiyacı spot malzemelerle çözmeye çalışsa da bu son kullanıcıyı ve müteahhiti orta ve uzun vade de zarara sokmaktadır. Bunu daha anlaşılır kılmak ve kısa bir  maliyet analizi yapmak gerekirse: 2000 m2’lik bir alanı normal piyasa fiyatı 20.00 €/m2 olan bir ürünle değil de, 15.00€/m2 olan spot bir ürünle kapladığınız da kısa vade de 10.000 €+KDV kar etmiş olursunuz. Ancak spot pvc zemin kaplama malzemeleri risk taşımaktadır. Bu riskler teşkil ettiğinde uygulanan malzemeyi komple söküp yeniden yapmak veya yaptırmak zorunda kalırsınız. 10.000 € kar elde edeceğim derken, 50.000 € zarar etmiş olursunuz.

Spot zemin kaplama malzemelerinin taşımış olduğu riskleri detaylı olarak inceleyecek olursak:

  • Garanti kapsamı dışındadır.
  • Renginde solma yaşanabilir.
  • Defoludur.
  • Malzemenin tabanındaki kusurlardan dolayı zemine yeterince yapışmaya bilir.
  • Malzemenin ölçüleri, standart dışıdır.
  • İnsan sağlığı ve çevre üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
  • Sıcak veya soğuk havalarda enleşme veya genleşme yapabilir.
  • Sertifikaları yoktur.
  • Spot ahşap spor parkeleri çok budaklıdır ve zamanla budakları yerinden çıkar.

İkinci sınıf, kalitesiz, defolu, kusurlu, çok ucuz malzemelerden temin etmek isteyenlerdenseniz, lütfen bizimle iletişime geçmeyiniz. Çünkü:

Uzun vadeli yatırımlarda yatırımcının tercihi olmayı hedefleyen; sunmuş olduğu A kalite ürünleri, yine A kalite uygulamayla müşterilerine sunan Mast Yapı ve Zemin Kaplamaları olarak, bu tarz spot malzemeleri müşterimize  sunmamaktayız. Kullanımını da tavsiye etmemekteyiz.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir