28 Mar 2017
Mart 28, 2017

Yer Döşemesi

0 Yorum

YER DÖŞEMESİ

2008 yılında Antalya’da kurulan Mast Yapı, gerek pazar büyüklüğü gerekse de artan talepler nedeniyle faaliyetlerine İstanbul’da devam etme kararı almıştır. Şirketimiz yer döşemesi alanında marka haline gelmiş, Tarkett, Gerflor ve Forbo yer döşemelerinin bayiliğini yapmakta olup, alanında türkiyenin lider şirketleri arasında gösterilmektedir.

Faaliyet alanlarımızı sıralayacak olursak:

  • PVC yer döşemesi
  • Yükseltilmiş döşeme
  • Lamine parke ve laminat parke
  • Karo halı ve rulo halı
  • Spor pvc yer döşemesi
  • Epoksi Zemin

Şirketimiz homojen, heterojen ve LVT yer döşemeleri konusunda Tarkett ve Gerflor ile çalışırken özellikle linolyum ve marmoleum konusunda Forbo ile iş ortaklığı yürütmektedir. Kısacası ürünlerin genel özelliklerinden bahsedecek olursak:

Homojen Zemin Döşemeleri

Toplam kalınlığı 2.00 mm olan ve aşınmazlık kürünün dayanımına göre Grup T, Grup P ve Grup M olarak sınıflandırılan Homojen zemin döşemeleri ürün grubu özellikle sağlık yapıları ve eğitim yapılarında tercih edilmektedir. Bu ürünü tercih ederken en doğru ürün Grup T olan ürünlerdir. Çünkü bu ürünler ömrü boyunca cila gerektirmemektedir.

Heterojen Zemin Döşemesi

Toplam kalınlıkları 2.00 mm ile 3.50 mm arasında değişiklik gösteren heterojen pvc döşemeleri katmanlı yapıdadır. En alt kısımda pvc esaslı köpük taban, üzerinde malzemenin stabil kalmasını sağlayan cam yünü elyafı, onun üzerinde malzemeye görünümünü veren desen kağıdı, en üst katmanda da aşınmazlık katmanı bulunmaktadır. Ofislerde sıklıkla tercih edilen LVT parke de heterojen yer döşemeleri grubunda yer almaktadır.

Heterojen zemin döşemeleri ticari tip mi yoksa konut tipi mi olduğunu belirleyen en önemli unsur üst aşınma tabakası kalınlığıdır. Üst aşınma tabakası kalınlığı 0.55 mm olan ürünler yarı ticari, 0.70 mm ve üzeri malzemeler ise ticari tip malzemelerdir. Ticari tip malzemeler yoğun yaya sirkülasyonuna karşı üstün dayanım göstermektedir.

Linolyum ve Marmoleum

Ağaç kökleri, mantar, kireç taşı ile bitkilerden elde edilen renk pigmentlerinin karışımından elde edilen, alt tabanı jüt taban denilen Hindistan cevizi ağacının kabuğundan oluşan linolyum, %100 doğal yer döşemesidir. Özellikle LEED ve BREAAM sertifikalı yeşil binalarda kullanılması durumunda puan kazandırması nedeniyle tercih edilmektedir. Linolyum’un en çok tercih edildiği sektör eğitim sektörüdür.

Kısacası Mast Yapı olarak dünyanın en büyük yer döşemesi malzemeleri üreticileri Tarkett, Gerflor ve Forbo ile iş ortaklığı yürütmekte olup; Türkiye, Irak, İran, Gürcistan, Rusya ile Türki Cumhuriyetler’in tamamında hizmet vermekteyiz.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir