Zeminde yükseltilmiş döşeme varsa rulo bir malzeme tercih edilmemeli. Bunun iki sebebi var. Birincisi yükseltilmiş döşeme özelliğini yitirir. İkincisi yaya trafiğinden dolayı zamanla, yükseltilmiş döşemenin tırnakları malzemede belirmeye başlar ve çirkin bir görüntü oluşur. Bu nedenle seçilecek malzeme karo veya özel ebatlı olmalıdır. Malzemenin kalınlığı ise en az 4.50 mö olmalı. Yapıştırıcı olarakta halı yapıştırıcısı (postit gibi) kullanılmalıdır.

Yükseltilmiş döşeme üzerine yapılan pvc’nin halı yapıştırıcısı ise uygulanmasının sebebi; yükseltilmiş döşeme altına müdahale gerektiren durumlarda malzemenin kolayca yerinden kalkması gerekir. Bu sebeple postit vb. yapıştırıcılar uygun olacaktır. Müdahalenin ardından malzemeyi tekrar aynı yerine yapıştırıcı kullanmadan yerleştirebilirsiniz.

Zemine yapıştırıcı sürüldükten sonra pvc uygulaması başlanabilir. Kullanılan yapıştırıcıdan dolayı, kullanıcıların ‘malzemenin zamanla kalkması/kabarması, yerinden oynaması gibi’ endişeleri olabiliyor. Uygulama yapıldıktan sonra bu endişenin yersiz olduğunun farkına varacaksınız.

Ürün hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir